Plagoset një person në një poligon të shenjëtarisë në Obiliq - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Plagoset një person në një poligon të shenjëtarisë në Obiliq

NULL NULL
01.12.2021 19:01

Një person është plagosur me armë zjarri në një poligon të shenjëtarisë në Obiliq.

Këtë e ka konfirmuar për Klankosova.tv, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 17:45, është pranuar informata për një rast të plagosjes me armë zjarri, të ndodhur në një poligon të shenjëtarisë në Obiliq.”

“Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, janë ngritur dyshimet se një person, mashkull, 24-vjeçar, ka marrë plagë nga arma e zjarrit”, është shprehur Borovci.

Tutje, Borovci tha se viktima është dërguar në QKUK për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

“Viktima është dërguar në QKUK për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor. Aktualisht, hetuesit policorë kanë nisur një hetim për sqarimin e rrethanave që e karakterizojnë rastin”.