Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pilot ndihmon që libri të kthehet në bibliotekë në të gjithë vendin

NULL NULL
21.11.2023 12:53
libri

Një bibliotekë e Kansasit në ShBA tregoi historinë e një libri për fëmijë që u kthye në objekt pasi u gjet nga një pilot në një aeroport të Atlantës.

Biblioteka e qarkut Johnson në Shawnee tha në rrjete sociale se libri Whatever After; If the Shoe Fits  nga Sarah Mlynowski, mbërriti në një paketë me një letër nga një pilot i Delta Airlines me emrin Ben.

Ben shkroi se e gjeti librin të pambikëqyrur në B Concourse në Aeroportin Ndërkombëtar Hartsfield-Jackson Atlanta dhe vendosi të sigurohej që ai të kthehej në shtëpi të sigurt.

“Unë jam vetë një lexues i zjarrtë, me një dashuri për historinë e shekullit të 18-të dhe 19-të dhe trillimet historike detare”, shkroi Ben. “Shpresoj që kushdo që e ka huazuar librin të jetë gjithashtu një lexues i zjarrtë”.

Piloti ofroi në letrën e tij të paguante për çdo tarifë të vonesës.

“Unë nuk mendoj se dikush duhet të penalizohet për pasurimin e jetës së tij me një libër”, shkroi ai.

Biblioteka tha se nuk kishte tarifa për kthimin e librit, pasi objekti tani është pa gjobë.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.