Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

60 milionë për Van Gogh-un

NULL NULL
06.05.2015 19:37

Një pikturë e Vincent Van Gogh është shitur në ankand 66,3 milionë dollarë (thuajse 60 milionë euro).

“L’Allée des Alyscamps” (1888) u hodh në ankand në Nju Jork nga Sotheby.

Piktura, e cila i përket periudhës së shkurtër në të cilën Van Gogh punoi krah për krah me mikun Paul Gauguin në jug të Francës, i është shitur një koleksionisti privat aziatik.

Rekordi i ankandeve për Van Gogh është 82,5 milionë euro. Ishte që prej vitit 1998 qe një pikturë e artistit holandez nuk arrinte një vlerësim kaq të lartë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.