Peter Dinklage shpërblehet në Emmy Awards 2019

Peter Dinklage shpërblehet në Emmy Awards 2019

1 vit më parë

Peter Dinklage mori një çmim në Emmy Awards 2019, mbajtur mbrëmë në teatrin Microsoft në Los Angeles, transmeton Klan Kosova.

Aktori 50 vjeçari mori çmimin për ‘aktor i shquar mbështetës’ për punën e tij në serialin më të famshëm në botë “Game of Thrones”.

“Jam shumë me fat që jam anëtar i një komuniteti që nuk ka asgjë tjetër përveç tolerancës dhe diversitetit”, tha ai gjatë fjalimit të tij.

“Sepse në asnjë vend tjetër nuk do të qëndroja në një skenë si kjo”, tha më tej ai.