Përplasje në Roskovec, kandidati i “Bashkë Fitojmë” godet me grushta dy qytetarë në qendrën e votimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përplasje në Roskovec, kandidati i “Bashkë Fitojmë” godet me grushta dy qytetarë në qendrën e votimit

NULL NULL
14.05.2023 14:03

Një përplasje ka ndodhur në Roskovec, ku kandidati i “Bashkë Fitojmë” Erdit Hazizaj ka goditur me grushta dy qytetarë në Qendrën e Votimit 3061.

Dy qytetarët e plagosur quhen Andrea Hatia dhe Taulant Cjapi.

Në vendngjarje ka mbërritur Policia e Shtetit dhe po bën veprimet përkatëse.

Ende nuk dihet arsyeja e përplasjes së tyre.

Partia Socialiste Roskovec ka dënuar këtë akt të dhunshëm të kandidatit të subjektit zgjedhor “Bashkë Fitojmë”, Erdit Hazizaj. Sipas tyre ky është një akt i rëndë dhe i papranueshëm, ku një kandidat ushtron dhunë ndaj popullit, i cili sot ka ditën e tij për të ushtruar vullnetin. /TCH