Përplaset avioni në Sudanin Jugor – gjashtë të vdekur - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përplaset avioni në Sudanin Jugor – gjashtë të vdekur

NULL NULL
09/09/2018

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së një avioni të vogël në Sudanin Jugor, kanë bërë të ditur dëshmitarët e rastit.

Aeroplani po barte 19 pasagjerë dhe ishte nisur për në qytetin Yirol nga Aeroporti Ndërkombëtar “Juba”, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

“Ne ende jemi duke i nxjerrë trupat nga uji pasi që aeroplani ka rënë në një lumë. Deri tani janë nxjerrë gjashtë trupa të pajetë nga uji” ka treguar një dëshmitarë.

 

klankosova.tv