Përmbyllet edicioni i katërt i projektit “Girls’ Football Coaching Course” (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përmbyllet edicioni i katërt i projektit “Girls’ Football Coaching Course” (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 27.04.2023 16:23

Një festë futbolli dhe frymëzimi për vajzat e reja u organizua në ditën e fundit të edicionit të katërt “Girls’ Football Coaching Course” në Kampin Nacional në Hajvali.

Në këtë aktivitet, i cili organizohet tash e disa vjet në bashkëpunim të FFK-së me Federatën e Futbollit të Norvegjisë, 21 trajnere të grupmoshave 18 deri 26 vjeçe morën njohuri praktike dhe teorike nga instruktorët norvegjezë për të trajnuar në fushën e futbollit, transmeton KlanKosova.tv.

Përgjatë edicionit të katërt të “Girls’ Football Coaching Course”, 21 trajneret e përfshira kanë mësuar elementet bazë të të qenit lider i një skuadre, sikur në fushë ashtu edhe në aspektin teorik, teksa në fund të kursit janë pajisur me diploma dhe me pajisje sportive që u duhen për të mbajtur stërvitje me vajzat e reja.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS