Përleshje e armatosur në Shkup, vriten dy shqiptarë

Përleshje e armatosur në Shkup, vriten dy shqiptarë

NULL NULL
1 month më parë

Dy persona janë vrarë nga një gjuajtje me armë që ndodhi mëngjesin e sotëm në lagjen Fushë Tophanë të Çairit. E gjithë lagja është e mbyllur nga ekipet policore ndërsa në vendngjarje ka dalë prokurori publik për ekspertizë, raporton Zhurnal.mk, transmeton Klan Kosova.

Sipas informatave të para jozyrtare, ngjarja ka ndodhur rreth orës 3 të natës, kur sulmuesit kanë dalë nga një veturë dhe me revole dhe pushkë automatike “kallashnikov” kanë gjuajtur ndaj dy personave të cilët kanë qenë në një veturë të parkuar.

Deri tani nuk dihet motivi i vrasjes së dy personave. Ndërsa burime të Alsat nga MPB-ja njoftojnë se dy viktimat janë Afrim Berisha dhe Burim Vardar.