Përfundon ndeshja, Spanja mposht Anglinë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfundon ndeshja, Spanja mposht Anglinë

NULL NULL
08/09/2018

Kombëtarja spanjolle ka mposhtur Anglinë me rezultat 2:1.

Furia e kuqe e cila ishte në disavantazh disa minuta të pjesës së parë, arriti të përmbyste rezultatin dhe t’a udhëheq ndeshjen deri në përfundim të saj.

Për t’i dhuruar epërsinë anglezëve u përkujdes Marcus Rashford në minutën e 11 –të.

Dy minuta më vonë, spanjollët barazuan shifrat përmes lojtarit të Atletico Madrid, Saul i cili tundi rrjetën e anglezëve për herë të parë këtë ndeshje.

Në minutën e 32 –të, sulmuesi i Valencia, Rodrigo i dha epërsinë Spanjës që njërherish i siguroi edhe fitoren e parë në Ligën e Kombeve.

Spanja gjendet në grup të katërt së bashku me Anglinë dhe Kroacinë me të cilën do të ballafaqohet të martën e 11 –të shtatorit duke filluar nga ora 20:45.

klankosova.tv