Përfundon autopsia e trupave të vrarë në Kumanovë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfundon autopsia e trupave të vrarë në Kumanovë

NULL NULL
20/05/2015
Autoritetet maqedonase kanë identifikuar trupat e të vrarëve gjatë konfliktit të fundjavës së kaluar në Kumanovë të Maqedonisë përmes autopsisë së përfunduar të hënën.

Nga konflikti i fundit në Kumanovë, numri i të vdekurve të  identifikuar është dhjetë, nëntë nga ata janë nga Kosova, derisa njëri është nga Maqedonia.

Sipas burimeve të gazetës zëri brenda në Ministrinë e Drejtësisë së Maqedonisë  kanë konfirmuar se autopsia e trupave ka përfunduar gjatë ditës së hënë, ndërkohë janë në pritje të vendimit të Prokurorisë se kur do t’i lejojë trupat të sillen në Kosovë.

Lista me emrat  e të vdekurve ende nuk është zbardhur tërësisht, gazeta Zëri raporton se në mesin e të vdekurve janë edhe dy të shumëpërfolurit e ngjarjes së Kumanovës, Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj