Përfaqësuesit e bizneseve të prodhimit të betonit protestojnë pas ngritjes së çmimeve të çimentos (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përfaqësuesit e bizneseve të prodhimit të betonit protestojnë pas ngritjes së çmimeve të çimentos (VIDEO)

NULL NULL
08/08/2022

Përfaqësuesit e bizneseve të prodhimit të betonit po protestojnë pas ngritjes së çmimeve të çimentos.

Protesta po zhvillohet me kamionë para kompanisë prodhuese Sharr-Cem, në Han të Elezit, njofton Klan Kosova.

Kjo shprehje e pakënaqësisë ishte paralajmëruar të shtunën, pas një takimi urgjent në kuadër të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë.

Ata po kërkojnë që të merren masa nga Ministria e Industrisë, Tregtisë e Ndërmarrësisë, pasi sipas tyre kjo është ngritja e tretë e çmimit për çimento gjatë këtij viti.