Përdorni supë kundër gripit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Përdorni supë kundër gripit

NULL NULL
15/06/2015

Nuk ka asnjë informatë të kufizuar në lidhje me aftësitë shëruese të ushqimit, por të gjithë e dijmë që një supë e mirë është ajo çfarë na duhet, kur ju jeni në një periudhë gripi.

Një supë e nxehtë ndihmon shumë sinusët e bllokuar, ajo gjithashtu shton oreksin dhe ndihmon sistemin e tretjes në stomak, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë do të keni një recetë të supës e cila do të ju ndihmojë shumë kur ju jeni duke vuajtur nga ftohjet e zakonshme apo kur keni kollitje:

Supë klasike nga pula

Kjo është një supë klasike e cila nga testet klinike është vërtetuar që përmbanë anti-inflamator që shëron ftohjet e zakonshme të gripit.

Ju do të duhet:

Një pulë për t’u zier

4 karrota, përgjysmuar

4 selino i copëtuar

1 qepë të madhe, përgjysmuar

Ujë

Kripe dhe piper për shije

1 lugë çaji supë pule

Përziejini të gjitha këto dhe më pas do të shihni rezultatin.

klankosova.tv