Pence: Trump është gati të vazhdojë me sulme po qe nevoja - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pence: Trump është gati të vazhdojë me sulme po qe nevoja

NULL NULL
14/04/2018

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, ka thënë se forcat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të asistuar nga Franca dhe Britania e Madhe, kanë “dërrmuar dhe gjymtuar” kapacitetet e armëve kimike të Sirisë, njofton Klan Kosova.

Gjatë një takimi me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, Pence ka njoftuar se “presidenti Donald Trump, është gati të vazhdojë me operacione ushtarake të njëjta siç ndodhën mbrëmë nëse është e nevojshme”.

Pence ka falënderuar Trudeau për përkrahjen e tij në këtë aksion.

klankosova.tv