Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Peleshi: Trupat tona po japin një kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë

NULL NULL
17.04.2023 12:56
Niko Peleshi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka thënë se trupat shqiptare në NATO janë duke dhënë një kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë.

“Me profesionalizmin dhe përkushtimin e tyre të palëkundur, ata po shërbejnë pa u lodhur përkrah kolegëve të tyre ndërkombëtarë për të siguruar një mjedis të sigurt”.

“Këtë e tregon më së miri pjesëmarrja në dy stërvitjet e fundit COBËEB dhe GOLDEN SABER. Të përkushtuar të ruajmë një nivel të lartë të gatishmërisë operacionale dhe lirisë së lëvizjes për të gjithë”, ka thënë Peleshi./Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.