Peja shënon fitore të thellë në Ballkan League (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Peja shënon fitore të thellë në Ballkan League (VIDEO)

NULL NULL
28.03.2023 19:07
Peja Beroe

Peja ka arritur që të shënojë fitore të thellë në Ballkan League.

Skuadra nga Kosova ka triumfuar me 32 pikë epërsi ndaj ekipit nga Bullgaria, Beroe.

Lojtarët më të dalluar tek “verdhezinjtë” ishin Jalen Tate me 22 pikë dhe David Joseph me 20.

Ndërkaq tek bullgarët u dallua Danjel Purifoy me 32 pikë.

Pejanët në ligën ballkanike i kanë ettë fitore dhe dy humbje.

Ata renditen të dytit me 18 pikë, një më pak se skuadra lidere, Hapoel Beer Sheva, përcjell Klankosova.tv/Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.