Peja organizon pritje për kampionet olimpike

Peja organizon pritje për kampionet olimpike

NULL NULL
1 month më parë

Komuna e Pejës ka organizuar një manifestim për t’i pritur ekipin e xhudos të cilët rrëmbyen dy medalje të arta në Lojërat Olimpike në Tokio të Japonisë.

Ky manifestim do të nisë në orën 20:00 në sheshin “Skënderbeu” në qendër të qytetit, transmeton Klankosova.tv.

Kjo është agjenda:

20:00 – prezantimi i kronikave triumfuëse nga LO “Tokyo 2020”

21:00 – dalja në skenë e Ekipit Olimpik dhe prezantimi i kampionëve të Klubit të Xhudosm “IPPON”

21:00 – spektakël me fishekzjarre.