Pecetat e lagura dëmtojnë lëkurën tuaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pecetat e lagura dëmtojnë lëkurën tuaj

NULL NULL
18/03/2018

Ato mund t’ju shërbejnë për heqjen e grimit nga fytyra, megjithatë ekspertët paralajmërojnë se  për pecetat e tilla duhet të mendoni dy herë para se t’i përdorni.

Sipas tyre, megjithëse këto lloj facoletash të lagura janë efektive dhe të përshtatshme, ato mezi zënë shtresën e grimit për ta pastruar që të largohen të gjitha bakteret gjatë ditës, njofton Klan Kosova.

Nëse mund t’i përdorni kaq shpesh, ato shkaktojnë acarim, çrregullime dhe plakje të parakohshme.

Ekspertët britanikë rekomandojnë pastrimin e fytyrës me ujë kroi se sa përdorimin e facoletave të tilla të lagura, njofton Klan Kosova.