Pas operacionit, Rama nis fushatën me energji e duke kërcyer në Kamëz (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pas operacionit, Rama nis fushatën me energji e duke kërcyer në Kamëz (VIDEO)

NULL NULL
22.04.2023 12:24
Edi Rama

Vetëm pesë ditë pasi u operua nga apendiciti, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur sot fushatën nga Kamza me Rakip Sulin.

Pasi tha se pas rikuperimit, ka një tjetër apendicit për të hequr më 14 majit, ‘që është i dhimbshëm i shumë viteve me dy koka’, duke iu referuar Ilir Metës dhe Sali Berishës, Rama kërceu me banorët me këngën e fushatës së Partisë Socialiste.

Sa i përket kritikave për këngën e  përzgjedhur për fushatë, pasi kërceu për disa minuta, Rama tha se “sikur të ishin njerëz që dëgjojnë Bethovenin do ua falja , por dëgjojnë Saliun dhe Ilirin”.

“Herës tjetër sigurohuni që simfonia të jetë me lartë, sidomos kur të vini në Kamëz. Qielli i pastër dhe filluan pikat e begata të shiut”, tha Rama pas kërcimit./TCh