Pas 30 vjetësh gjendet, nën qilimin e shtëpisë, unaza e humbur e martesës - Klan Kosova

Pas 30 vjetësh gjendet, nën qilimin e shtëpisë, unaza e humbur e martesës

NULL NULL
4 months më parë

Një burrë nga Alabama u ribashkua me unazën e martesës së humbur prej 30 vjetësh, kur banorët e rinj të shtëpisë së tij të mëparshme e gjetën atë teksa po hiqnin një qilim të vjetër.

Justin Dyar i Lake Homes Realty tha se një çift i identifikuar si Green, të moshës 93 dhe 92 vjeç, e kontaktuan atë për të shitur shtëpinë e tyre në Liqenin Lewis Smith në 2019, dhe ajo u shit me sukses në fund të 2021.

Dyar tha se banorët e rinj të shtëpisë po rinovonin shtëpinë kur gjetën një unazë diamanti nën tapetin e bodrumit.

“Me sa duket, kjo është banda e dasmës së zotit Green, e cila ka humbur që kur është ndërtuar shtëpia”, tha Dyar në një postim në Facebook, përcjell Klankosova.tv

Dyar tha se Green kishte humbur unazën e tij gjatë ndërtimit të shtëpisë në vitet 1990 dhe nuk e kishte parë atë për 30 vjet.

“Tani është kthyer te Greens dhe ata mund të shijojnë këtë pjesë të veçantë që është zhdukur për kaq shumë kohë. Ata vlerësojnë pronarët e rinj që arritën dhe ua kthyen këtë trashëgimi të paçmuar”, ka shkruar Dyar.