Pas 253 ditëve Lukaku i jep fund serisë negative - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pas 253 ditëve Lukaku i jep fund serisë negative

NULL NULL
nga Naim Selmani 23.04.2023 15:38

Sulmuesi i Kombëtares së Belgjikës, Romelu Lukaku ka qenë fytyra kryesore e skuadrës Interit në fitoren ndaj Empolit në udhëtim.

Ai përpos që realizoi dy gola bëri edhe një asistim në fitoren 3:0, përcjell KlanKosova.tv.

Por këtu Lukaku i dha fund edhe një ecurie negative në aspektin individual. Belgu shënoi gol nga loja e hapur në Serie A për herë të parë që nga 13 gushti 2022.

Për herë të fundit 29-vjeçari i kishte shënuar Lecces, plotë 253 ditë më parë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.