Partizani dhe Tirana derbi i solidaritetit për të prekurit e tërmetit në Shqipëri

Partizani dhe Tirana derbi i solidaritetit për të prekurit e tërmetit në Shqipëri

10 muaj më parë

Partizani dhe Tirana do të zhvillojnë derbin lokal më 13 dhjetor.

Kjo ndeshje pritet të luhet në stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”, prej orës 19:00.

Skuadrat nga kryeqyteti shqiptar këtë takim do ta shohin përtej pikëve.

Vet Partizani disa herë ka kërkuar një ndeshje solidarizimi për të iu dal në ndihmë të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

Paratë e mbledhura nga shitja e biletave do të shkojnë për të dëmtuarit e kësaj fatkeqësie.