Partia e Ashkalinjve për Integrim viziton BIK-un për Bajram - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Partia e Ashkalinjve për Integrim viziton BIK-un për Bajram

NULL NULL
21.04.2023 11:36

Kryetari i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Qazim Rrahmani me bashkëpunëtorë e tij kanë vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Rrahmani kërkoi që besimtarët të jenë të bashkuar siç kanë qenë në muajin e Ramazanit.

“Siç kanë ditur myslimanët të jenë të bashkuar gjatë muajit të Ramazanit, shpresoj që edhe në festë të jemi sa më të bashkuar dhe Ramazani të lë shenjë që të jemi sa më afër njëri-tjetrit dhe për ta ndihmuar e mirëkuptuar njëri-tjetrin. Kjo festë i bashkon gjithë njerëzimin, andaj në emër të komunitetit shprehi urimet më të sinqertë për të gjithë besimtarët mysliman por edhe për myftiun Tërnava”, është shprehur Rrahmani.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.