Parlamenti i Hungarisë ratifikon anëtarërsimin e Finlandës në NATO  - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parlamenti i Hungarisë ratifikon anëtarërsimin e Finlandës në NATO 

NULL NULL
28.03.2023 17:25
Parlamenti Hungari

Parlamenti i Hungarisë ka miratuar anëtarësimin e Finlandës në NATO, me 182 vota për dhe gjashtë kundër.

Për muaj me radhë qeveria hungareze kishte shtyrë votimin teksa të gjithë anëtarët e tjerë të aleancës e kishin ratifikuar anëtarësimin e Finlandës, shkruan Euronews, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se ditë me parë edhe Turqia ka miratuar anëtarësimin e Finlandës në NATO teksa për muaj me radhë kishte penguar këtë proces.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.