Parashikimi i motit për ditën e sotme - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për ditën e sotme

NULL NULL
05.02.2023 07:39

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore.

Në njoftimin e tyre bëhet e ditur se temperaturat do të shënojne ulje, përcjell Klankosova.tv.

“Temperaturat do të shënojne ulje në të dy vlerat extreme. Do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.