Parashikimi i motit për ditën e nesërme - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

NULL NULL
01.04.2023 23:57
Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranër, por sipas njoftimit, nuk do të mungojnë edhe intervalet me diell

Në njoftimin e këtij instituti, bëhet e ditur se vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu, përcjell Klankosova.tv.

“Në fushat termike  nuk do të ketë ndryshime ,kryesisht në vlerat e temperaturave maksimale , ndersa minimale do të shënojnë ulje për 3-5 gradë Celsius. Gjatë këtyre dy ditëve parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-12m/s”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Parashikimi i motit
Parashikimi i motit