Papa del sot nga spitali, të dielën do të mbajë meshën, thotë Vatikani - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Papa del sot nga spitali, të dielën do të mbajë meshën, thotë Vatikani

NULL NULL
01.04.2023 10:23
Papa Francesku

Papa Françesku do të dalë nga spitali sot, pasi u shtrua në spital të mërkurën për bronkit, tha drejtoi i zyrës së shtypit të Vatikanit, Matteo Bruni.

“Mund të konfirmoj se meqenëse Papa pritet të dalë sot nga spitali, kreu i kishës do të jetë i pranishëm nesër në sheshin e Shën Pjetrit për meshë”, tha Bruni, shkruan Euronews, transmeton Klankosova.tv.

Ai shtoi se Papa i ka kaluar të qeta netët në spital.

Në deklaratën e Vatikanit sqarohej se kthimi i Papës në shtëpinë e Santa Martës pritet pas analizave të fundit mjekësore në mëngjes.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.