Pamje nga shiu dhe breshëri në Prishtinë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pamje nga shiu dhe breshëri në Prishtinë (VIDEO)

NULL NULL
30/06/2022

Pasditja e kësaj të enjte u shoqërua me shi e breshër në shumë qytete të vendit.

Këtë ndryshim të motit e paralajmëroi edhe Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht rreth relievit malor. Vranësirat ditën e enjte gjatë pjesës së dytë të ditës, ka mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh”.

Qytetarë kanë dërguar në Klankosova.tv pamje nga shiu dhe breshëri në Prishtinë, ku si pasojë e shiut edhe rrugët janë vërshuar.