Palestinezët vrasin një çift izraelit në sytë e 4 fëmijëve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Palestinezët vrasin një çift izraelit në sytë e 4 fëmijëve

NULL NULL
02/10/2015

Një çift izraelit është vrarë gjatë orëve të vona të mbrëmjes të së enjtes teksa po voziteshin me makinën e tyre në qytetin West Bank në Jerusalem, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova.

Autoritetet izraelite janë mobilizuar duke e kontrolluar zonën për shkak se kishin dyshime se sulmuesit ishin palestinezë.

Në momentin që ka ndodhur sulmi në veturë ishin edhe katër fëmijët e çiftit, duke përfshirë edhe një foshnje 4 muajshe, mirëpo asnjëri prej tyre nuk ka marr lëndime nga sulmi.

Grupi islamik palestinez më vonë e ka marrë përsipër sulmin duke e cilësuar si “operacion heroik nga luftëtarët e rezistencës së Palestinës”.

Tensionet politike dhe përplasjet fizike janë të larta në mes izraelitëve dhe palestinezëve dhe kjo çështje tashmë ka kaluar edhe në instanca ndërkombëtare.