Pacolli, VV: Politikanët e të shkuarës i jepnin Serbisë, tash ne nuk i japim asgjë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pacolli, VV: Politikanët e të shkuarës i jepnin Serbisë, tash ne nuk i japim asgjë

NULL NULL
28.02.2023 09:26
Fitore Pacolli

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel.

Sipas saj, Kurti është i vetmi që “detyroi Serbinë ta njohë pasaportën e Kosovës”, përcjell Klankosova.tv.

“A më thotë dikush se kush është njeriu që e detyroi Serbinë që t’ia njohë Republikës sonë pasaportën, e cila është dokumenti simbolik më i rëndësishëm i një shteti të pavarur në marrëdhëniet me jashtë?

Natyrisht, Kryeministri Kurti.

Politikanët e së shkuarës vetëm i jepnin Serbisë; tash jetojmë në kohë kur Serbisë nuk i japim më asgjë. Nga negociata për çështje të brendshme tash bëjmë negociata për pranim të shtetësisë e raporte të barabarta në marrëdhëniet ndërkombëtare”, shkruan Pacolli në Facebook.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.