Pacolli: Kur bota shkel mbi ty, një vëlla e mik i sinqertë dhe i mirë, ecën me ty - Klan Kosova

Pacolli: Kur bota shkel mbi ty, një vëlla e mik i sinqertë dhe i mirë, ecën me ty

NULL NULL
4 months më parë

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, ka bërë një postim në llogarinë e tij në rrjetin social, Facebook.

Ai ditët nëpër të cilat po kalojmë, pos të ftohta, i quajti edhe ditë krize, përcjell Klankosova.tv.

Pacolli përmes këtij shkrimi, e bëri edhe një siç e quajti ai, rikujtim.

“Në këto ditë të ftofta e të krizës, për vëllezërit tanë bashkëkombas, rikujtojë; Atëherë kur bota po shkel mbi ty, një vëlla e mik i sinqertë dhe i mirë, ecën me ty. Sot siç shihet, shumë kush të shkel e ecë mbi ty, e të paktë janë ata që të zgjasin dorën e ecin me ty”, shkroi ai.

Kreu i AKR-së, këtij shkrimi ia ka bashkangjitur edhe një fotografi të disa viteve më parë.