Pacolli kujton Rugovën për ditëlindje: Vuri themelet e shtetësisë, do të mbahet mend përjetësisht - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pacolli kujton Rugovën për ditëlindje: Vuri themelet e shtetësisë, do të mbahet mend përjetësisht

NULL NULL
02/12/2021

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka kujtuar ish-presidentin, Ibrahim Rugova, në ditëlindjen e tij.

Ai tha se Rugova vuri themelet e shtetësisë së Kosovës dhe se do të mbahet mend përjetësisht, njofton Klankosova.tv.

“Presidenti Rugova sot do t’i mbushte 77 vjet. Njeriu që i dha gjithçka Kosovës dhe që i vuri themelet e shtetësisë do të mbahet mend përjetësisht nga shoqëria jonë si njeri i urtë, jo hakmarrës, jo populist dhe me vizion të qartë për fuqizimin e vendit tonë. Do të kujtohesh përherë President!” shkroi Pacolli në një postim në Facebook.