Osmani uron presidentin e ri të Çekisë: Mezi pres të punojmë së bashku - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani uron presidentin e ri të Çekisë: Mezi pres të punojmë së bashku

NULL NULL
28.01.2023 16:51

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e ri të sapozgjedhur të Çekisë, Petr Pavel.

Osmani, me anë të një postimi në Twitter, ka thënë se mezi pret të fillojë të punoj me homologun çek, njofton Klankosova.tv.

[email protected]_pavel për zgjedhjen tuaj si President i Republikës Çeke”.

“Mezi pres të punojmë së bashku, duke u bazuar mbi marrëdhëniet tona të shkëlqyera bilaterale, dhe për ta rritur bashkëpunimin në nivele të larta”

“Ju uroj suksese ndërsa merrni këtë rol të rëndësishëm”, ka shkruar Osmani.