Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani uron homologun e saj për Ditën e Bashkimit të Gjermanisë

NULL NULL
03.10.2023 12:18
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun gjerman për Ditën Kombëtare të Gjermanisë.

Ajo, me anë të një cicërimi në X, ka thënë kjo ditë shënon rëndësinë e lirisë dhe demokracisë.

“Urime Presidentit Steinmeier dhe miqve dhe aleatëve tanë në Gjermani për Ditën e  Bashkimit të Gjermanisë!”

“Ky rast i rëndësishëm na kujton rëndësinë e mbrojtjes së lirisë, lirisë dhe demokracisë – vlera që vazhdojnë të bashkojnë vendet dhe popujt tanë”, ka thënë Osmami./Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.