Osmani takon zëvendëspresidentin e PE-së, flasin për zhvillimet në vend - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani takon zëvendëspresidentin e PE-së, flasin për zhvillimet në vend

NULL NULL
19.05.2023 10:59

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland.

Zyra e Presidentes bën të ditur se në takim u bisedua për procesin integrues të Republikës së Kosovës në Bashkim Evropian, si dhe zhvillimet e fundit në vend dhe rajon, njofton Klankosova.tv.

Presidentja Osmani shprehu mirënjohjen e Kosovës për, siç tha, “mbështetjen e vazhdueshme të Parlamentit Evropian për integrimin e Kosovës në BE”, ndërsa ka ritheksuar nevojën që kjo mbështetje të vazhdojë.

Ndër të tjera, Osmani ka potencuar përkushtimin e palëkundur të popullit dhe institucioneve të Republikës për integrim në Bashkimin Evropian, e reflektuar edhe në bashkërendimin e plotë me politikat e jashtme dhe të sigurisë me ato të BE-së.

Osmani ka folur mbi angazhimin e Kosovës për paqe dhe stabilitet afatgjatë në rajon. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS