Osmani përkujton 24-vjetorin e masakrës së Lubeniqit: Drejtësi për viktimat - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani përkujton 24-vjetorin e masakrës së Lubeniqit: Drejtësi për viktimat

NULL NULL
01.04.2023 15:27
Vjosa Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar 24-vjetorin e masakrës së Lubeniqit.

Osmani ka kërkuar drejtësi për 80 viktimat civile që u vranë në këtë masakër.

“24 vjet më parë, forcat e regjimit gjenocidal të Serbisë vranë barbarisht 80 civilë të Lubeniqit, në mesin e të cilëve edhe fëmijë nga 18- muajsh e deri në 17 vjeç. Egërsia e regjimit kriminal serb u manifestua edhe ndaj një gruaje shtatzënë. Drejtësi për viktimat dhe kujtim i përhershëm për to!”, ka shkruar Presidenca e Kosovës në Facebook.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.