Osmani për familjen Jashari: Gjaku i tyre i njomë u bë dritë udhërrëfyese për çdo shqiptar! - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani për familjen Jashari: Gjaku i tyre i njomë u bë dritë udhërrëfyese për çdo shqiptar!

NULL NULL
05.03.2023 11:39
Familja Jashari

Presidentja Vjosa Osmani, ka shkruar për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së dhe ditës kur para 25 viteve filloi sulmi i tretë i ushtrisë serbe ndaj familjes Jashari, në Prekaz.

“Gjaku i tyre i njomë u bë dritë udhërrëfyese për çdo shqiptar!”, shkroi Osmani në Facebook, duke postuar një fotografi të fëmijëve të familjes Jashari, të cilët u vranë nga forcat serbe, gjatë rrethimit tre-ditorë.

“Lavdi përjetësisht!”, shtoi e para e shtetit. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS