Osmani për Betejën e Çabratit: Dëshmorët e UÇK-së janë vula e përjetësisë së shtetit tonë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani për Betejën e Çabratit: Dëshmorët e UÇK-së janë vula e përjetësisë së shtetit tonë

NULL NULL
07.05.2023 14:14
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka përkujtuar 24-vjetorin e Betejës së Çabratit.

Osmani tha se civilët në Kosovë u rrëmbyen e u vranë mizorisht nga makineria gjenocidale serbe.

“Afro 100 banorë civilë u vranë në mënyrë mizore nga makineria gjenocidale serbe, mbi 300 u rrëmbyen me dhunë, teksa lufta për mbrojtjen e pragut të shtëpisë kishte marrë hov gjithandej, afro një muaj përpara se Kosova të bëhej e lire”, tha Osmani.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.