Osmani pas fitores së Akilit dhe Laurës: Çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani pas fitores së Akilit dhe Laurës: Çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit

NULL NULL
30/06/2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përgëzuar dy xhudistët për medaljet në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë, njofton Klankosova.tv.

“Ky është imazhi i Kosovës në botë. Sot, si çdo ditë tjetër, çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit dhe po shkruajnë historinë e re të Kosovës. Edhe një e artë iu shtua xhudos. Atë e fitoi Laura Fazliu, çika e artë e Kosovës. Të lumtë, Laura!”, ka shkruar Osmani.

“Ndërsa, Akili ynë, si çdoherë tjetër na bëri rishtas krenarë, duke e fituar medaljen e bronztë, kësaj radhe. Faleminderit, Akil! “, shtoi ajo.

Ndryshe, Akili fitoi medaljen e bronztë, derisa Laura medaljen e artë.