Osmani: Mërgata janë shtylla e shtetit tonë

Osmani: Mërgata janë shtylla e shtetit tonë

NULL NULL
5 days më parë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se mërgata është shtylla e shtetit të Kosovës.

Osmani e cila po qëndron për vizitë në Gjermani, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur që është takuar me mërgatën atje.

“Mërgata jonë janë shtylla e shtetit tonë. Ishte kënaqësi të bashkëbisedojmë sonte për ecjen përpara dhe zhvillimin e vendit tonë”, ka shkruar ajo.