Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani mban takim me të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës

NULL NULL
21.11.2023 14:18
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po mban një takim me pesë të mbijetuara të dhunës seksuale gjatë luftës.

Këto gra kanë raportuar rastin në institucionet e drejtësisë. Takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura për shkak të ndjeshmërisë së rasteve.

Pas takimit, Osmani do të merr pjesë në ndarjen e “Çmimit për Guxim-Vasfije” për Shukri Gërxhaliun, raporton KP, transmeton Klankosova.tv.

Kjo ngjarje është organizuar nga Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës në 24-vjetorin e themelimit të saj.

Të pranishëm janë familjarë të Gërxhaliut, të cilët do të pranojnë këtë çmim.

Ai ka vdekur më 26 shtator dhe ka trajtuar shumë të mbijetuar të dhunës seksuale.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.