‘Olimpico’ gati për ceremoninë hapëse dhe ndeshjen e parë të 'EURO 2020'

‘Olimpico’ gati për ceremoninë hapëse dhe ndeshjen e parë të ‘EURO 2020’

NULL NULL
2 weeks më parë

Stadiumi ‘Olimpico’ në Romë është gati për nisjen e ceremonisë hapëse të Kampionatit Evropian “EURO 2020” që fillon nga ora 19:00.

Në disa imazhe të publikuara nga faqja zyrtare e UEFA-s shihet se në këtë impiant tashmë nuk mungon asgjë, transmeton Klankosova.tv.

Dueli i parë që do të luhet këtu do të jetë ai në mes të Turqisë dhe Italisë, që fillon nga ora 21:00.