Noul vret 2 persona - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Noul vret 2 persona

NULL NULL
11/05/2015
Stuhia Noul që ka përfshirë Filipinet ua ka marrë jetën e dy personave, ndërsa ka detyruar 3 mijë banorë që të largohen nga shtëpitë e tyre.

Të reshurat e dendura dhe erërat e fuqishme kanë shkatërruar shtëpitë në rajonin bregdetar të pjesës verilindore të FIlipineve si pasojë e stuhisë Noul.

Stuhia tani është rrugës për në pjesën jugore të Japonisë, njofton zyra për parishikim të motit në Filipine.