Nora Gjakova siguron medalje në Lojërat Europiane “Minsk 2019”

Nora Gjakova siguron medalje në Lojërat Europiane “Minsk 2019”

NULL NULL
2 years më parë

Vetëm pak minuta pasi Majlinda Kelmendi arriti të kualifikohet në finale të Lojërave Europiane “Minsk 2019”, të njëjtën gjë e ka arritur edhe bashkëkombësja tjetër Nora Gjakova.

Xhudistja Gjakova në kategorinë -57 kilogramë, e mposhti në gjysmëfinale portugezen, Telma Monteiro, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë mund ta lexoni njoftimin e plotë të Kosovo National Olympic Committee në Facebook.

Për t’u informuar më shumë rreth përballjes në mes Majlinda Kelmendit dhe Amandine Buchard, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Minsk 2019, boksieri Patriot Behrami kualifikohet në çerekfinale

klankosova.tv