Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Njëshi i Premier Ligës

NULL NULL
04.05.2015 16:04
Sulmuesi i Manchester City-it, Serigo Aguero, është duke ecur sigurt drejtë Këpucës së Artë të Anglisë. Argjentinasi deri më tani ka realizuar 22 herë.

Supersulmuesi i Manchester City-it, Sergio Aguero, është afër për t’u shpallur golashënuesi më i mirë i Premierë Ligës. Ish sulmuesi i Atleticos pak xhiro para se të përfundojë kampionati anglez, ka arritur të qëlloi saktë plot 22 herë.

Shifër kjo që s’e ka arritur askush tjetër në premierë ligën e ishullit.

Goli i fundit i tij, ndaj Tottenham Hotspur ia përforcoi pozicionin e liderit, që deri në fundit e afërt të ligës, vështirë se do t’ia rrezikojë kush.

I dyti pas korpulentit argjentinas është befasia e këtij edicioni në Angli, Harry Kane. Shtatgjati i londinezëve të Hotspurs ka 20 golshënime.

Lista e golashënuesve në Angli

  1. Sergio Aguero (Manchester City) 22 gola
  2. Harry Kane (Tottenham Hotspur) 20
  3. Diego Costa (Chelsea) 19
  4. Charlie Austin (Queens Park Rangers) 17
  5. Eden Hazard (Arsenal) 14

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.