Një vit me stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova asnjëherë nuk ka dalë kokëulur - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një vit me stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova asnjëherë nuk ka dalë kokëulur

NULL NULL
13/08/2019

Janë bërë një vit nga inaugrimi i stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Në këtë stadium punimet kanë zgjatur dy vite dhe ka pasur një kosto prej 10 milionë euro.

Financimi i rinovimit të stadiumit është bërë nga Komuna e Prishtinës dhe institucionet qendrore të vendit.

Nga ky stadium Kosova nuk di për humbje.

Dardanët deri më tani asnjëherë nuk kanë dalë kokëulur nga “Fadil Vokrri”.