Një gotë ujë ndihmon kur ju fryhet barku - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një gotë ujë ndihmon kur ju fryhet barku

NULL NULL
19/08/2019

Fryrja e barkut është problem me të cilin përballen shumë persona në Britani të Madhe.

Megjithëse situata mund të duket e ndërlikuar, ekziston në mënyrë që çuditërisht e zgjidh problemin.

Fryrja e barkut është gjendja kur gazrat bllokojnë traktin gastrointestinal te një person. Dhe rezultati është një ‘ënjtje’ e pakëndshme e stomakut. Të dhënat e zakonshme thonë se ndërprerja e ushqimeve që shkaktojnë fryrjen është zgjidhja, shkruan Express.co.uk, transmeton Klan Kosova.

Është një pije e zakonshme që ndikon në eliminimin e gazrave. Bëhet fjalë për një gotë ujë e cila shpejt ndikon për të mirë.

Uji rikthen ekuilibrin e natriumit në trup dhe normalizon traktin tretës.