Një 46 vjeçar në mesin e të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Një 46 vjeçar në mesin e të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

NULL NULL
1 month më parë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një 46 vjeçar nga Podujeva është në mesin e viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Gjithsej sot u raportuan 592 raste me COVID-19 dhe gjashtë viktima, njofton Klan Kosova.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (85, 81 vjeç), Istog 1 rast (80 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç), Podujevë 1 rast (46 vjeç), Rahovec 1 rast (75 vjeç).

Numri i mostrave të testuara janë 3177.