Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nisen konvojet me protestues

NULL NULL
17.05.2015 11:42

Nga Shtipi është nisur konvoji me disa vetura private për në protesta në Shkup.

Shërbimet i refuzuan një pjesë të transportuesve ndaj të cilëve është paguar ky transport.

Nga 25 autobusë të planifikuar, ngelën vetëm dhjetë në të cilët sot hipën qytetarë dhe anëtarë të opozitës, transmeton zhurnal.mk

Kryetari i LSDM-së në Shtip, Vladimir Miloshev tha se me shumë probleme është realizuar organizimi, por janë të vendosur që të udhëtojnë dhe të janë pjesë e protestës në Shkup.

Sipas vlerësimeve, nga Shtipi janë nisur mbi 1.500 njerëz. / klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.