Nis përballja e Salih Mustafës me Specialen (LIVE)

Nis përballja e Salih Mustafës me Specialen (LIVE)

NULL NULL
1 muaj më parë

Sot në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë po mbahet paraqitja e parë e Salih Mustafës.

Mustafa u arrestua të enjten e kaluar, nga hetuesit e Gjykatës Speciale në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Ai është i arrestuari i parë i kësaj gjykate, ndërkaq akuzat që rëndojnë mbi të janë dalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje të paligjshme.