Nga sot e deri të dielën në Artmotion garat e CS:GO Blast Premier – Fall Showdown

Nga sot e deri të dielën në Artmotion garat e CS:GO Blast Premier – Fall Showdown

NULL NULL
nga Arbon Flugaj 1 week më parë

Nga sot me fillim prej ores 12:30 e deri të dielen në platformën Artmotion vijnë garat elektronike të Counter Strike: Global Offensive Blast Premier – Fall Showdown me 16 prej skuadrave më të mira në botë të këtij e-sporti që garojnë për çmimin e madh prej 162,000 dollarësh.

Të martën dhe mërkuren ndeshjet vijnë me tre orare nga 12:30, 15:30 dhe 18:30 kurse nga e enjtja faza finale e garave me dy orare prej ores 15:30 dhe 18:30.

Disa prej skuadrave më të mira si Complexity, Evil Geniuses, Mad Lions e Team Liqud zbresin në ekranet tuaja përmes platformës më të pasur sportive në vend andaj mos i humbni.

ORARI I TRANSMETIMEVE:

E MARTE:

12:30 Heroic – Poggerz

15:30 Dignitas – Team Fiend

18:30 Complexity – MIRB

E MERKURE:

12:30 G2 Esports – Lyn Vision

15:30 OG Sports – Pain Gaming

18:30 Evil Geniuses – Mad Lions

E ENJTE:

15:30 Virtus Pro – Movistar Riders

18:30 Team Liquid – 9Z Team

E PREMTE:

15:30 Bracket A – Gjysmefinale 1

18:30 Bracket A – Gjysmefinale 2

E SHTUNE:

15:30 Bracket B – Gjysmefinale 1

18:30 Bracket B – Gjysmefinale 2

E DIEL:

15:30 Bracket A – Finalja

18:30 Bracket B – Finalja